oprava_8Kamera parkovacieho asistenta s pohľadom do predného mŕtveho uhla

Kamera parkovacieho asistenta s pohľadom do predného mŕtveho uhla, nenápadne zakomponovaná do masky chladiča, poskytuje výhľad do priestoru vpravo a vľavo od vozidla s uhlom záberu 45°, keď to vodič najviac potrebuje. Obraz z kamery, aktivovanej jednoduchým stlačením tlačidla, sa priamo prenáša na displej na prístrojovej doske a umožňuje vodičovi vidieť napríklad za roh budovy pri výjazde z úzkej uličky. Výborne dopĺňa funkciu spätných zrkadiel pri prejazde cez neprehľadné križovatky s hustou premávkou a možno ju používať spolu so zadnou parkovacou kamerou.

oprava_9Držiak na iPad

Cestujúci na zadných sedadlách si teraz môžu v pohodlí vychutnať všetky vymoženosti svojho iPadu vďaka držiaku Volvo na iPad. Držiak na iPad možno pripevniť na zadnú stranu sedadla vodiča alebo sedadla spolujazdca, čo znamená, že vo vozidle možno používať dva držiaky na iPad súčasne. S dvoma držiakmi na iPad vo vozidle sa môžu obaja cestujúci na zadných sedadlách nezávisle venovať svojej činnosti, či už je to počúvanie hudby, sledovanie filmov, alebo surfovanie po internete. iPad sa do držiaka vkladá v polohe na šírku a môže sa dobíjať cez USB kábel spolujazdca. Pomocou samostatného USB konektora pripojeného k základni držiaka je možné súčasne dobíjať mobilný telefón. Všetky káble sú zabudované do predného sedadla.

oprava_10Zadná parkovacia kamera

Zadná parkovacia kamera, diskrétne umiestnená do panela na zadnej časti vozidla, zlepšuje výhľad do priestoru za vozidlom a pomáha pri cúvaní z parkovacieho miesta alebo pripájaní prívesu k ťažnému zariadeniu. Vysokokvalitný obraz z kamery zachytáva nárazník a veľkú časť priestoru za vozidlom a zobrazuje sa na displeji multimediálneho systému. Obraz obsahuje užitočné pomocné čiary, informujúce o približnej vzdialenosti vozidla od prekážky, ku ktorej vozidlo cúva. Systém sa aktivuje po zaradení spätného chodu a deaktivuje po rozjazde smerom dopredu.

oprava_11Diaľkové spúšťanie motora

Vďaka funkcii diaľkového spúšťania motora môžete za chladných zimných rán príjemne zvýšiť teplotu vo vozidle o niekoľko stupňov ešte predtým, než doň nasadnete. Jednoduchým stlačením tlačidla môžete z pohodlia domova naštartovať motor vo vozidle, pričom sa zároveň začne vyhrievať priestor pre cestujúcich. Vozidlo sa vyhreje na rovnakú teplotu, aká bola nastavená, keď ste naposledy zaparkovali. To znamená, že si môžete objednať vrelé privítanie aj uprostred zimy.

Zdroj: Volvo Cars