Najväčší strašiak v zime pre motoristov je posypová soľ a kamienky. Spôsobujú koróziu a „odreniny“ laku. Ak si myslíte, že všetky nepriaznivé účinky zimy spláchnete v auto umyvárni s kefami tak ste na omyle.

Kefy nie, umývajte ručne

Kefy vyčistia povrch auta dokonale, no soľ a blato nahrnú do dutín a zákutí, kde soľ naďalej pôsobí na auto a karosériu. Zájdite s autom do samoobslužnej autoumývarky a použite wapku. Silným prúdom vody sa dostanete aj do dutín, kde sa kefy nedostanú. Wapka je naviac šetrnejšia voči laku v porovnaní s kefami. Po umytí hrubého nánosu blata a soli sa odporúča dekontaminácia laku, následne preleštenie a voskovanie. Na tieto služby fungujú autodetailingové firmy, ktoré zaručia kompletnú starostlivosť o Váš lak vrátane interiéru. Ak nechcete auto odniesť k špecialistovi máte na výber široké množstvo autokozmetiky či už v kamenných predajniach alebo online na internete.

Poistenie online

Auto nejazdí iba na lak. Treba myslieť aj na nehodové udalosti, ktoré bohužiaľ pri súčasnej hustej premávke sprevádzajú na cestách mnoho vodičov. Overenie PZP (výška krytia a cena) môžete hocikedy a to online. Kalkulačka je bezplatná a nezáväzná. Porovnanie a vybavenie PZP je ihneď. Všetky potrebné dokumenty ako biela karta Vám prídu emailom.

Servis a údržba

Okrem údržby laku je nutné skontrolovať všetky servisné intervaly ako výmena oleja, nemrznúcej zmesi v chladiacom systéme, výmeny filtrov, naplnenie klimatizácie atď. Nepodceňujte servis auta a snažte sa dodržiavať všetky intervaly, aby ste predišli časovo a finančne náročnému servisu. Dobrý servis si môžete nájsť aj online.

Starostlivosť o auto po zime